Wielki powrót Tandego. Wystartuje na arenie międzynarodowej

Fot. Angelika Uchacz

Świetne wieści docierają z Norwegii. Do rywalizacji na arenie międzynarodowej powróci bowiem Daniel Andre Tande. Mistrz świata w lokatach wystartuje podczas Letniego Pucharu Kontynentalnego w Oslo. 

Fot. Angelika Uchacz

Zupełnie zrozumiale można było się obawiać o dalsze losy kariery 27-letniego zawodnika. Upadek podczas jego skoku w Planicy w marcu wyglądał drastycznie. Praktycznie całe środowisko dyscypliny oczekiwało na kolejne informacje dotyczące stanu zdrowia Daniela Andre Tandego. Na szczęście każdy następny komunikat dawał coraz większe nadzieje na to, że srebrny medalista mistrzostw globu nie podda się i powróci do rywalizacji. I tak też się stało. 

Pod koniec sierpnia podopieczny Alexandra Stoeckla pierwszy raz po przerwie oddał skok w zawodach. Były to zmagania w Hopplandslaget Challenge. Teraz wiadomo już, że szybko doczekamy się startu Daniela na arenie rywalizacji międzynarodowej. Indywidualny mistrz świata w lotach znalazł się w składzie na zawody z cyklu Letniego Pucharu Kontynentalnego w Oslo, które odbędą się w dniach 18-19 września. Tym samym Tande powróci do gry niespełna pół roku po wypadku. To budzi ogromny respekt. 

– To była długa i czasochłonna droga powrotna Daniela. Cieszy fakt, że jest gotowy do ponownego startu w Midtstuen. Tu nie chodzi o sam start, Daniel może wygrać zawody – przyznał trener Andreas Vilberg.

Źródło: Skiforbundet.no/Hopplandslaget