Wielki powrót mistrza olimpijskiego. Polak chce powalczyć o igrzyska

Sensacyjny mistrz olimpijski w łyżwiarstwie szybkim z Soczi postanowił wrócić do sportu. Zbigniew Bródka oficjalnie potwierdził, że powalczy o udział w kolejnych igrzyskach.

Fot. Patrick Semansky

Zbigniew Bródka powalczy o udział w swoich czwartych Zimowych Igrzyskach Olimpijskich.  – Jest to dla mnie duże wyzwanie, ale jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że uda mi się zakwalifikować na igrzyska w Pekinie – powiedział mistrz olimpijski sprzed 7 lat. Przyznał też, że cały czas starał się podtrzymywać formę fizyczną, ale do tradycyjnych treningów brakowało sporo. – Wracam tak naprawdę po dwuletniej przerwie od startów. Trenowałem, podtrzymywałem, oczywiście na ile to było możliwe, swoją dyspozycję, ale nie startowałem – przyznaje.

Dla najbardziej utytułowanego polskiego panczenisty cel jest jeden: awansować na igrzyska w Pekinie. Za kilka miesięcy chce być tam w formie na swoim koronnym dystansie 1500 m. – Wyraźnie czuję głód startów, czy głód rywalizacji. Kontakt z lodem miałem w sposób minimalny. Czekam na te najbliższe starty i już nie mogę się doczekać momentu, w którym wyjdę na lód, by rywalizować z zawodnikami – podkreśla zdobywca Pucharu Świata na tym dystansie.

Na przygotowania do sezonu zimowego Bródka ma jeszcze nieco ponad 2 miesiące. Cykl Pucharu Świata ma rozpocząć się 12 listopada w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim.

Źródło: Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego

Mateusz Król
Obserwuj