Wielki pech Severina Freunda, Niemiec ponownie kontuzjowany

Severin Freund może mówić o ogromnym pechu. Niemiecki skoczek ponownie zerwał więzadła krzyżowe w kolanie, co oznacza utratę szans na start w Igrzyskach Olimpijskich w Pjonczang. 

Freund w styczniu tego roku doznał kontuzji i zerwał więzadła krzyżowe w kolanie. Po rehabilitacji stopniowo powracał do treningów, również na skoczni. W piątek podczas jednego z treningów na skoczni w Oberstdorfie najlepszy niemiecki skoczek odnowił uraz. – Poczułem ukłucie w prawym kolanie podczas lądowania. Kolano było niestabilne więc zbadał mnie lekarz niemieckiej reprezentacji  Florian Porzig. Diagnoza wykazała naderwanie więzadła krzyżowego przedniego – mówi Freund w rozmowie z portalem skispringen.com.  – Dotąd czułem się bardzo dobrze, rehabilitacja szła zgodnie z planem, tym bardziej irytujące jest odnowienie kontuzji. Moje olimpijskie ambicje muszę odłożyć na półkę i skupić się na Mistrzostwach Świata w Seefeld – dodaje.

Severin przeszedł dziś operację kolana w klinice w Monachium. Zanim rozpocznie rehabilitację pozostanie przez kilka dni w szpitalu. – Ponowny uraz jest bardzo gorzki zarówno dla Severina, jak i całego zespołu. Będzie bardzo trudno zrekompensować jego nieobecność podczas Igrzysk w Pjongczang. Severinowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia – powiedział trener reprezentacji Niemiec Werner Schuster.

Przerwa Niemca będzie trwała co najmniej pół roku. W związku z tym jego start podczas Igrzysk jest prawie niemożliwy. Życzymy niemieckiemu skoczkowi szybkiego powrotu do zdrowia!

źródło: skispringen.com 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.