Wielki niemiecki skoczek o Polakach: “To dziwne, że cały zespół stracił formę”

DSC_635864. edycja Turnieju Czterech Skoczni budzi ogromne oczekiwania u naszych zachodnich sąsiadów. Narciarski świat wskazuje, że w trakcie imprezy o końcowy triumf bić się będą Peter Prevc i Severin Freund. Były niemiecki mistrz świata – Martin Schmitt, uważa jednak, że do walki włączyć się może Stefan Kraft.

Stefan Kraft, który wygrał turniej w poprzednim sezonie, wydaje się w naprawdę bardzo dobrej formie – powiedział dla Eurosportu Schmitt. Niemiec zauważył, że Kraft przyjechał do Oberstdorfu w lepszej dyspozycji, a w trakcie kwalifikacji skakał z bardzo mocnym wiatrem z tyłu skoczni, a poradził sobie wyśmienicie. Martin nie skreśla jednak Severina Freunda. – Mój rodak jest w dobrej dyspozycji. Zgodnie z przewidywaniami walka o końcowy triumf może rozegrać się między nim i Prevcem, ale w poniedziałek okazało się, że trzeba patrzeć także na Krafta – napisał były rywal Adama Małysza w swoim dzienniku dla Eurosportu.

Jeden z najlepszych skoczków przełomu XX i XXI wieku jest zadziwiony postawą naszych skoczków. Największą konsternacje budzi jednak Kamil Stoch. – On ma duże problemy i od początku sezonu nie wygląda to dobrze. Jego skoki w poprzednich konkursach nie były może najgorsze pod względem technicznym, ale brakowało odległości. Liczyłem na to, że będzie w stanie przygotować na turniej zdecydowanie lepszą dyspozycję – pisał Schmitt. Niemiec zauważa, że nie jest w stanie określić, co dzieje się z naszym dwukrotnym mistrzem olimpijskim. Odniósł się także do tego, że jakoby słabsza postawa Polaków miała wynikać ze złych kombinezonów. – Nie sądzę, aby to była jedyna przyczyna gorszych wyników. To dziwne, że cały zespół stracił formę – skwitował ekspert Eurosportu.

Martin Schmitt pociesza jednak polskich kibiców zauważając, że w skokach narciarskich wszystko może zmienić się za sprawą nawet jednego udanego konkursu. – Zawsze jesteś na krawędzi tego, czy twoje skoki są w porządku lub nie – stwierdził. Niemiec zwrócił uwagę na sytuację aktualnego mistrz świata z normalnej skoczni. Rune Velta ma problemy z załapaniem się do drugiej serii w Pucharze Kontynentalnym. – Sądzę, że jest szansa, że to wszystko zacznie dobrze działać i Stoch będzie prezentować się tak, jak potrafi. Mimo nie najlepszych skoków w poniedziałek i tak sądzę, że może stać się to już podczas tego turnieju – zakończył Schmitt.

Źródło: Eurosport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.