Wielki cios dla rywali polskich skoczków. Kluczowy zawodnik wykluczony. Feralny upadek

fot. M. Rudzińska

Austriacki Związek Narciarski za pomocą mediów społecznościowych przekazał, że podczas aktualnie trwającego obozu treningowego w Innsbrucku poważnego urazu doznał Philipp Aschenwald. “Diagnoza: zerwanie więzadła krzyżowego przedniego, zerwanie więzadła krzyżowego tylnego oraz zerwanie łąkotki bocznej w lewym kolanie” – czytamy we wpisie. Wszystko wskazuje więc na to, że 27-latka nie zobaczymy w sezonie zimowym 2023/24. 

fot. M. Rudzińska

Do zdarzenia z udziałem skoczka doszło podczas środowej sesji treningowej na Bergisel w Innsbrucku. Upadek podczas lądowania jednej z prób spowodował rozległą kontuzję kończyny. 27-latek natychmiast został przetransportowany na badania do pobliskiej kliniki. Lekarze postawili diagnozę: zerwanie więzadła krzyżowego przedniego, zerwanie więzadła krzyżowego tylnego oraz zerwanie łąkotki bocznej w lewym kolanie. Operację zaplanowano na piątek, w sanatorium Kettenbruecke. 

Upadek Aschenwalda

Oprócz zabiegu Austriaka czeka jeszcze długi okres rehabilitacji. Wyklucza go to tym samym ze startów w najbliższym sezonie.

Do zimy Philipp Aschenwald przygotowywał się pod okiem Floriana Liegla, w drugiej grupie szkoleniowej. Minioną edycję Pucharu Świata zakończył z dorobkiem 168 punktów, na 34. pozycji. Najlepszym indywidualnie rezultatem było 8. miejsce w Wiśle.

Źródło: twitter.com