Wielka Krokiew z homologacją i nowymi problemami

Wielka Krokiew w Zakopanem otrzymała homologację Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Dzięki niej przez najbliższe 5 lat zawody Pucharu Świata nie powinny być zagrożone. Pojawiły się jednak problemy ze zbyt małymi zbiornikami na wodę. 

Dzisiaj, 21 listopada dyrektor Ośrodka Przygotowań Olimpijskich COS w Zakopanem Sebastian Danikiewicz otrzymał dokument, który pozwala na rozgrywanie na Wielkiej Krokwi zawodów międzynarodowych najwyższej rangi do 2022 roku. Nowa homologacja to wynik trwającej dwa lata przebudowy skoczni. Podzielona na dwa etapy modernizacja kosztowała około 12 milionów złotych. W pierwszym etapie zakończonym roku temu na skoczni przebudowano próg i zainstalowano nowe lodowe tory. W tym roku zmodernizowano zeskok. Prace zostały już zakończone, dlatego FIS mógł przyznać nową homologację.

Jak się jednak okazuje powstały również nowe problemy. Skocznia nadal nie może być przygotowana do treningów dla naszych zawodników z uwagi na zbyt małe zbiorniki na wodę. – Okazało się, że trzeba powiększyć zbiorniki na wodę, co wydłuży termin oddania skoczni do dyspozycji sztabu szkoleniowego. Nie jest to jednak ogromny problem, bo zawodnicy i Stefan Horngacher otrzymują wszystko, czego potrzebują. Nie ma też zagrożenia związanego z organizacją konkursów o Puchar Świata – uspakajał w rozmowie z Przeglądem Sportowym prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner.

Skocznia w Zakopanem po modernizacji zmieniła swoje parametry. Punkt konstrukcyjny wynosi 125 m, a rozmiar skoczni 140 m. Puchar Świata odbędzie się w dniach 27-28 stycznia.

źródło: PAP / przegladsportowy.pl 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.