Wielka Krokiew otrzymała homologacje FIS!

Wielka Krokiew zima

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) przyznała skoczni narciarskiej Wielka Krokiew w Zakopanem homologację, która ważna jest do 31 grudnia 2017 r.. W związku z tym na obiekcie im. Stanisława Marusarza mogą odbywać się do tego czasu zawody międzynarodowe. 

Międzynarodowa Federacja Narciarska przyznała Wielkiej Krokwi homologację czasową w związku z modernizacją obiektu. W minionym roku zdołano przeprowadzić tylko remont rozbiegu skoczni. Zamontowano m.in. tory lodowe, których aktualnie FIS wymaga. Druga część modernizacji, która ma odbyć się w tym roku ma dotyczyć samego zeskoku skoczni. Tym samy na Wielkiej Krokwi mogą odbywać się zawody rangi międzynarodowej. Już w dniach 20 – 22 stycznia 2017 r. obiekt będzie gościł najlepszych skoczków na świecie w zawodach z cyklu Pucharu Świata. Miesiąc później do Zakopanego przybędzie karuzela Pucharu Kontynentalnego – czyli zaplecza tych najlepszych zawodników.

-Obiekt jest trudny technicznie. Oto nam właśnie chodziło. Zawodnicy skarżyli się, że nie chcą już trenować na starej skoczni. Ciężko było się im przestawić na rywalizację w innych miejscowościach– tak w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego modernizację skoczni opisał Prezes Polskiego Związku Narciarskiego – Apoloniusz Tajner.

W najbliższy weekend 13-15 stycznia, skoczkowie przyjadą do Wisły aby rywalizować w dwóch konkursach indywidualnych. W Zakopanem zaplanowano zawody drużynowe i indywidualne. Forma naszych skoczków jak na razie dopisuje, więc spodziewamy się wspaniałych zawodów i dużo kibiców pod obydwiema skoczniami.

Dokument homologacji Wielkiej Krokwi

Źródło: cos.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.