Wielka Krokiew będzie gotowa na czas

zakopane-skoczniaTrzy tygodnie przed inauguracją Pucharu Świata mamy dla Was dobre informacje z naszego górskiego podwórka. Modernizacja Wielkiej Krokwi w Zakopanem będzie zakończona do 10 listopada. To oznacza, że po tym terminie skoczkowie będą mogli oddawać skoki na częściowo wyremontowanym obiekcie. 

– Jeżeli tory lodowe będą założone i zamrożone to w zasadzie można skakać – te słowa prezesa PZN Apoloniusza Tajnera wskazują, że lada moment Wielka Krokiew będzie gotowa do skakania. Jak udało nam się dowiedzieć płyty po których urządzenia poruszały się po zeskoku skoczni zostały już zdjęte. Przed oddaniem pierwszych skoków na zmodernizowanej Wielkiej Krokwi musi zostać przeprowadzony odbiór techniczny (budowlany). Następnie natychmiast do Polski przyjedzie Jozef Slavik (ekspert ds. budowy skoczni narciarskich w FIS), żeby sprawdzić czy wszystkie elementy na rozbiegu skoczni zostały prawidłowo zamontowane. Jeśli te rzeczy uda się zrobić to po 10 listopada nasi skoczkowie będą mogli oddać  przedsezonowe skoki na Wielkiej Krokwi (przy torach lodowych oraz śniegu).

Potwierdzamy również, że 26 grudnia na Wielkiej Krokwi w Zakopanem odbędzie się tradycyjny konkurs świąteczny. Oczywiście na tych zawodach nie zabraknie naszej redakcji. Zapraszamy do stolicy polskich Tatr.

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.