Wielka impreza może po raz pierwszy w historii zawitać do Polski. “Mamy zielone światło”

fot. Paweł Starzyk / PZN

Sezon 2022/2023 był przełomowy dla polskiego snowboardu. Podczas mistrzostw świata w Bakuriani nasi zawodnicy zdobyli dwa krążki. Aleksandra Król mogła cieszyć się z brązowego medalu, a Oskar Kwiatkowski zdobył pierwsze w historii złoto mistrzostw świata dla Polski triumfując w slalomie gigancie równoległym. Tę sytuację chce wykorzystać do rozwoju dyscypliny w Polsce Adam Małysz. Prezes Polskiego Związku Narciarskiego w rozmowie z Interią informuje, że Polska będzie się starała o organizację Pucharu Świata już w przyszłym sezonie.

fot. Paweł Starzyk / PZN

“Kuć żelazo, póki gorące”

Świetne wyniki naszych snowboardzistów w mistrzostwach świata sprawiły, że zainteresowanie tą dyscypliną w Polsce gwałtownie wzrosło. Nasi reprezentanci z Bakuriani przywieźli dwa medale, a także do końca walczyli o zwycięstwo w rywalizacji o Małą Kryształową Kulę w slalomie gigancie równoległym. Między innymi dzięki temu już w przyszłym sezonie do Polski może zawitać Puchar Świata. – Trzeba kuć żelazo, póki gorące. Ministerstwo Sportu dało nam zielone światło, żebyśmy już najbliższej zimy zorganizowali Puchar Świata w Polsce. Na pewno będziemy wnioskować o te zawody. Prowadziliśmy nawet już pierwsze rozmowy na ten temat ze sponsorami – powiedział w rozmowie z Interią prezes Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz. 

Egzamin zdany

Warto dodać, że już w tym roku – po 18 latach przerwy – do Polski wrócił Puchar Europy. Organizatorzy zawodów stanęli na wysokości zadania, a starty w Suchym zgromadziły pod stokiem dużą grupę kibiców. – Zawody zorganizowane super, na najwyższym poziomie. Jeżdżę od 29 lat, ale nigdy nie miałem okazji startować w lepiej zorganizowanym Pucharze Europy. Wszyscy zawodnicy z zachodu mówią, że zawody są bardzo fajnie zorganizowane. Bardzo dobrze się tutaj czuli – mówił w rozmowie ze sportsinwinter.pl świeżo upieczony mistrz świata Oskar Kwiatkowski.  Lepszej recenzji zawodów organizatorzy nie mogli już chyba dostać. Pozostaje mieć nadzieję, że już w najbliższą zimę najlepsi snowboardziści świata zawitają do Polski.

Źródło: sport.interia.pl