Wielka gwiazda MŚ zabrała głos ws. przejścia do skoków. Padło miejsce zdarzenia

Uważany za znakomitego skoczka wśród kombinatorów norweskich – Jarl Magnus Riiber zamierza spróbować swoich sił na obiekcie do lotów narciarskich. Norweg marzy o roli przedskoczka przy okazji rywalizacji skoczków oraz skoczkiń narciarskich w Vikersund.

Jarl Magnus Riiber chce się sprawdzić na Vikersundbakken

– Traktuję to jako szansę na zdobycie doświadczenia, zanim w przyszłym sezonie będziemy mogli rywalizować w konkursie lotów narciarskich na skoczni w Oberstdorfie w ramach zawodów Pucharu Świata – przyznał Riiber, cytowany przez norweski Nettavisen.

Na ten moment nie wiadomo jednak kiedy i czy w ogóle dwuboiści otrzymają szansę rywalizacji na obiekcie do lotów narciarskich. Zainteresowani organizacją zawodów byli niemieccy włodarze, jednak ostatecznie zawody na skoczni im. Heiniego Klopfera (HS 235) nie doszły do skutku.

Ponadto nie potwierdzono również, czy czterokrotny zdobywca Kryształowej Kuli z rzędu otrzyma szansę sprawdzenia się na Vikersundbakken (HS 240). – Na razie nie jest to nic pewnego, ale wpisaliśmy się na listę chętnych, więc mam nadzieję, że znajdę się w gronie szczęśliwców – poinformował Norweg.

To nie pierwsze zetknięcie się dwuboistów z tego typu obiektem. W marcu 2022 roku reprezentanci Niemiec mieli okazję przetestować mamuta w Oberstdorfie.

Przypomnijmy, iż podczas rywalizacji kombinatorów norweskich na dużej skoczni w ramach mistrzostw świata w Planicy Jarl Magnus Riiber poszybował aż na 147 m. Była to odległość aż o pięć metrów dłuższa od rekordowego skoku Petera Prevca, który miał miejsce w 2014 roku. – To było na granicy. Leciałem na wysokości mniej więcej 10 m. Trzy metry dalej i wylądowałbym na wypłaszczeniu. – przyznał na gorąco.

Dodajmy również, że 25-latek z Oslo całkowicie zdominował rywalizację na słoweńskiej ziemi, zdobywając aż cztery złote medale. Łącznie ma ich na swoim koncie osiem, co jest rekordem wszech czasów.

źródło: nettavisen.no