Wielka gwiazda biegów na zakręcie. Wspiera go rewelacja minionej zimy

fot: wikipedia.org

fot: wikipedia.org

Trzynastokrotny mistrz świata w biegach narciarskich, Petter Northug, stoi obecnie na wielkim życiowym zakręcie z powodu złamania norweskiego prawa i uzależnienia od kokainy. Środowisko narciarskie przekazuje mu jednak liczne słowa wsparcia, a głosy otuchy płyną między innymi ze Szwecji.

Petter Northug jeszcze kilka lat temu był osobą, która nadawała ton biegowej rywalizacji. Obecnie Norweg zmaga się z potężnymi problemami prawnymi – został zatrzymany przez służby z powodu przekroczenia przepisów drogowych, posiadania kokainy oraz jazdy pod wpływem środków odurzających. Podczas konferencji prasowej, którą śledziły największe norweskie media, zawodnik przyznał się do zarzucanych mu czynów i wyraził głęboką skruchę. Jednocześnie przyznał się do uzależnienia od substancji psychoaktywnych.

Jeden z największych talentów współczesnych biegów kobiecych, Szwedka Frida Karlsson, również śledziła konferencję mistrza. Jak przyznała gazecie Expressen, tuż po jej zakończeniu skontaktowała się z Northugiem.

 – Napisałam mu wiadomość na Instagramie. To jednocześnie moje motto – “Nigdy nie przegrywam. Albo wygrywam, albo się uczę” – powiedziała najlepsza juniorka na świecie.

Szwedka dodała, że cały czas jest w kontakcie z Northugiem i nie zamierza oceniać go przez pryzmat uzależnienia.

 – Nadal przekazujemy sobie wiadomości. Ważne, żeby wiedział, że ma moje wsparcie – dodała zawodniczka.

Kadra Trzech Koron przygotowuje się obecnie do sezonu zimowego w rodzimym Trollhättan.

źródło: dagbladet.no