Wielcy żegnają Gregora Schlierenzauera. “Rywalizacja z tobą była zaszczytem”

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

Ogromny szok i niedowierzanie. Zakończeniem kariery Gregora Schlierenzauera w ostatnich godzinach żyje cała społeczność skoków narciarskich. Słowa uznania skierowało do Austriaka wiele gwiazd sportów zimowych.

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

Przez wszystkie lata Gregor nie tylko dał się poznać jako świetny skoczek, ale także pokazał, że jest dobrym człowiekiem. Nic dziwnego więc w tym, że tyle osób ze świata sportu (i nie tylko) postanowiło mu podziękować za lata emocji związanych z jego występami. Stara gwardia skoczków powoli się wykrusza, a świat skoków narciarskich stracił kolejną wielką gwiazdę. Każdy koniec kariery niesie jednak ze sobą ogrom dobrych i miłych słów. Oto niektóre z nich.

Rozstania bywają trudne…

– Nasze pojedynki były zacięte, ale zawsze mnie cieszyły i za każdym razem zachęcały do stawania się jeszcze lepszym – oznajmił Thomas Morgenstern w specjalnym poście.

– Rywalizacja z tobą była zaszczytem – napisał Kamil Stoch.

– Gratulacje! Ciesz się życiem – skomentował Johann Andre Forfang.

Słów gratulacji i życzeń oczywiście było więcej. Oto i kilka z 

– Gratuluję całej wspaniałej kariery! – Andreas Wellinger.

– Życzę mu powodzenia i satysfakcji z nowych wyzwań – Adam Małysz.

– Powodzenia, cała rodzina skoków będzie za tobą tęsknić – Maren Lundby.

Życzenia, gratulacje i podziękowania złożyło Gregorowi jeszcze wielu skoczków i skoczkiń, m. in. Manuel Fettner, Robert Johansson, Junshiro Kobayashi, Anders Jacobsen czy Severin Freund. Swój udział miały w tym także osoby związane z innymi zimowymi dyscyplinami, m. in. Dario Cologna, Stephanie Venier oraz Nici Schmidhofer. Każde miłe słowo skierowane do Schlierenzauera na pewno doda mu otuchy podczas sportowej emerytury.

Żródło: Informacja własna

 

Piotr Wojtaszczyk