Wiekowe podium MP w skokach. Kubacki: “Wciąż dajemy radę”

fot. Tomasz Markowski

Dawid Kubacki zdobył w Zakopanem mistrzostwo Polski, ustanawiając nowy rekord Średniej Krokwi. Złoty medalista podkreślił, że to sukces całego sztabu, a także zaznaczył, że wiek medalistów nie jest najważniejszy. 

fot. Tomasz Markowski

Podczas mistrzostw Polski w Zakopanem Dawid Kubacki potwierdził prezentowaną w sezonie letnim świetną dyspozycję. Zwycięzca tegorocznego Letniego Grand Prix sięgnął po tytuł mistrza kraju, w drugiej serii ustanawiając nowy rekord Średniej Krokwi, który wynosi obecnie 108,5 metra.

Mistrzostwo mimo błędów

Po zakończonej rywalizacji Kubacki zaznaczył, że finałowa próba była tą lepszą. Zwrócił jednak uwagę na fakt, że nie udało mu się wystrzec błędów. – Ten drugi skok był lepszy. Na pewno lepiej trafiłem na progu, była lepsza rotacja i energia. Jeżeli chodzi o doszukiwanie się błędów, dzisiaj mógłbym się ich dopatrywać zwłaszcza w lądowaniach, ale nogi tak bolą, że ciężko się tutaj stoi – mówił, podkreślając, że złoty medal to sukces trenera, całego sztabu, a także pracowników Polskiego Związku Narciarskiego.

Kubacki zaznaczył, że zwycięstwa w konkursach są dla niego dodatkową motywacją i pokazują, że wszystko idzie w dobrą stronę. – Budowanie pewności siebie i sprawdzanie tego, co się wypracowało; potem ewentualnie wprowadzanie z konkursu na konkurs drobnych poprawek, szlifowanie elementów, które nie działają – wymieniał efekty letniej rywalizacji. – Jeżeli to dobrze działa, pojawiają się dobre wyniki, to buduje to pewność siebie i radość ze skakania. Dzięki temu zimą też będę mógł z tego korzystać i cieszyć się ze skoków.

Najmłodszy medalista

Mimo 32 lat “na karku”, Kubacki był najmłodszym medalistą tegorocznych mistrzostw kraju. Podium konkursu uzupełnili 36-letni Stefan Hula oraz 35-letni Piotr Żyła. Zapytany o to mistrz Polski zasugerował, że to nie wiek jest najważniejszy. – Najmłodsi już nie jesteśmy, ale dajemy radę – spuentował złoty medalista.

Źródło: TVP Sport