Widhoelzl o Austriakach: “Nasza drużyna ma wielki potencjał”

Andreas Widhoelzl po rezygnacji Andreasa Feldera został nowym trenerem austriackich skoczków. W rozmowie z portalem krone.at mówi o swojej nowej roli. – Nasza drużyna ma duży potencjał – przyznaje. 

Widhoelzl jeszcze nie tak dawno sam był skoczkiem, a już ma spore doświadczenie w roli trenera. Był asystentem zarówno Alexandra Pointnera jak i Heinza Kuttina, gdy ci byli szkoleniowcami pierwszej austrackiej kadry. W ostatnich dwóch latach nie bez sukcesów był trenerem kadry B, ponieważ Clemens Aigner i Clemens Leitner zwyciężali w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego. Nowy trener podkreśla, że chce dalej podążać drogą wyznaczoną przez jego poprzednika Andreasa Feldera. Dlatego też nie dokonał znaczących zmian w sztabie szkoleniowym i będzie kontynuował współpracę z trenerami Haralden Diessem i Robertem Treitingerem. Nasz zespół ma wielki potencjał, mamy wielu czołowych zawodników. Dlatego chcę skoncentrować się na naszych mocnych stronach – mówi Widhoelzl.

Austriacy, tak jak inne reprezentacje muszą poradzić sobie w sytuacji związanej z koronawirusem. Dlatego nowy trener postanowił podsumować sezon i wyznaczyć nowy plan pracy, komunikując się ze sztabem szkoleniowym i zawodnikami podczas wideokonferencji. – To bardzo trudna sytuacja dla wszystkich w Austrii. Staramy się szybko opracować dobry plan działania dla skoczków – dodał szkoleniowiec. 

źródło: krone.at