Wicemistrzyni świata juniorów zakończyła karierę

0

fot. Celebmafia.com

fot. Celebmafia.com

Piąta zawodniczka pierwszego w historii kobiecego konkursu skoków na igrzyskach olimpijskich, zakończyła karierę. Mowa o Evelyn Insam, która po roku przerwy, nie zdecydowała się na powrót.

Evelyn, jest starszą siostrą, Alexa Insama. Oboje zdobyli srebrne medale mistrzostw świata juniorów. Obiecująca dla Włochów skoczkini postanowiła jednak, że w wieku 25 lat zakończy karierę. Zrobiła to teraz, chociaż już minionej zimy nie widzieliśmy jej podczas rywalizacji, gdyż po sezonie olimpijskim postawiła na przerwę. – Nadszedł czas, aby zakończyć karierę – napisała na swoim profilu społecznościowym Insam. – Szesnaście lat po oddaniu pierwszych skoków patrzę wstecz na swoją karierę i mogę powiedzieć, że była dobra. Jestem bardzo dumna z chwil, których miałam okazję doświadczyć. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy mi to umożliwili – dodawała skoczkini.

Evelyn Insma dwukrotnie w karierze stawała na podium zawodów Pucharu Świata. W klasyfikacji generalnej najlepszym jej miejscem było dwunaste, wywalczone w sezonie 2012/2013. Na mistrzostwach świata najlepiej spisała się w Oslo 2011 i Val di fiemme 2013, kiedy zajmowała ósme lokaty w konkursach indywidualnych.

Źródło: neveitalia.it

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.