Weronika Nowakowska-Ziemniak triumfuje w Beitostolen!

Weronika Nowakowska-Ziemniak była bezkonkurencyjna w dzisiejszym sprincie w Beitostolen. Bieg ten zaliczany jest do klasyfikacji generalnej Pucharu IBU. W zawodach oprócz zwyciężczyni wystąpiły jeszcze trzy reprezentantki Polski.

W czasie pierwszego strzelania w pozycji leżącej Nowakowska-Ziemniak pomyliła się tylko raz. Po przebiegnięciu karnej rundy była dopiero czternasta. Na drugim strzelaniu w pozycji stojącej, Polka była bezbłędna i ze strzelnicy wybiegła z drugim czasem. Jednak na ostatnich kilometrach biegu, nasza reprezentantka wyprzedziła prowadzącą wówczas Bente Landheim, która do mety dobiegła ostatecznie druga ze stratą wynoszącą 10 sekund do Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak. Na podium zawodów uplasowała się również reprezentantka Japonii – Fuyuko Suzuki, która również miała do pokonania jedną karną rundę. Do Polki straciła 25 sekund.

To były również bardzo dobre zawody w wykonaniu naszych dwóch innych zawodniczek. Na 17 miejscu uplasowała się Anna Mąka, a na 18 pozycji zameldowała się Kinga Mitoraj. Obie Panie strzelały bezbłędnie.

Dopiero na 44 miejscu zawody ukończyła Monika Hojnisz. Niestety dwie karne rundy, które musiała pokonać, uniemożliwiły jej zajęcie lepszego miejsca.

Źródło: Biathlon.pl