Werner Schuster: Kamil Stoch jest świetnym ambasadorem skoków narciarskich

– Jeśli ktoś zasłużył na wygranie czterech konkursów Turnieju Czterech Skoczni, to jest to własnie Kamil Stoch – przyznał w rozmowie z sz-online.de, trener niemieckich skoczków Werner Schuster. Szkoleniowiec nie szczędził słów pochwały dla polskiego mistrza i krytyki dla jury zawodów w Innsbrucku.

Od blisko dziesięciu lat Werner Schuster jest trenerem niemieckich skoczków narciarskich. Sukcesów odmówić mu absolutnie nie można, ale w minionym Turnieju Czterech Skoczni z pewnością liczył na więcej. Przede wszystkim za sprawą Richarda Freitaga. Szkoleniowiec krytykował jury zawodów w Innsbrucku tuż po ich zakończeniu, ale dzisiaj jego zdanie się nie zmieniło. Zawody nie powinny się odbyć. – Biorę też pod uwagę fakt, że ci ludzie robią po prostu co mogą – oceniał. – Jury ma inny pogląd na sprawę niż ja. Wychodzę z założenia, że belka powinna być ustawiana niżej od samego początku – twierdzi Schuster.

Zdaniem Wernera publiczność często nie rozumie, dlaczego skoczkowie osiągający podobną odległość, są uplasowani na bardzo odległych od siebie pozycjach. – Najlepszy przykład to kwalifikacje w Innsbrucku: Na koniec Richard Freitag był na trzecim miejscu z 125 metrami, Austriak Clemens Leitner z 126 metrową pozycją 42 – mówił Schuster. Szkoleniowiec odniósł się także do pięknego wyczynu Kamila Stocha. – Jeśli ktoś zasłużył na wygranie czterech konkursów Turnieju Czterech Skoczni, to jest to własnie Kamil Stoch – przyznał. – Od lat jest świetnym ambasadorem naszego sportu, wyjątkowym sportowcem, który zdobył wiele tytułów, a także jest miłym gościem – dodał. Trener naszych zachodnich sąsiadów nie omieszkał wspomnieć też o tym, że nasz skoczek miał często lepsze warunku. – W Bischofshofen w serii próbnej oddał niesamowity skok. W życiu lepszego nie widziałem – podziwiał Werner Schuster.

Źródło: sz-online.de

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.