Werner Schuster: “Chcemy zdobyć dwa indywidualne i jeden drużynowy medal”

www.skispringen.com
www.skispringen.com

Na Mistrzostwa Świata w Falun niemiecka drużyna jedzie jako lider Pucharu Narodów. Zatem nic dziwnego, że trener Werner Schuster jest pełen wiary w zwycięstwa podczas najważniejszej imprezy tego roku. -Na MŚ jedziemy bardzo dobrze przygotowani, więc chcemy zdobyć dwa indywidualne i jeden drużynowy medal- zapowiada.

 Austriacki szkoleniowiec jest bardzo zadowolony z dotychczasowych występów swoich podopiecznych. Podkreśla, że skoczkowie są bardzo dobrze przygotowani i na MŚ chcą zdobyć medal.- Występ w ostatnim konkursie Pucharu Świata w Vikersund nastraja nas optymistycznie przed Mistrzostwami Świata. Szczególnie zadowolony jestem z Severina Freunda, który wykonał bardzo dobrą robotę podczas weekendu z lotami narciarskimi. Podobnie mogę oceniać treningowe skoki Richarda Freitaga i Andreasa Wellingera oddane w Oberstdorfie.

Werner Schuster najbardziej chwali lidera niemieckiej drużyny, który w Vikersund ustanowił nowy rekord Niemiec w długości lotu (245,0 m). – Severin to skoczek uniwersalny, na wszystkich typach skoczni narciarskich jest w stanie osiągać najlepsze wyniki. Jest mocniejszy niż na początku sezonu, a po przerwie podczas zawodów w Sapporo nabrał jeszcze więcej pewności siebie. W jego obecnej dyspozycji, na obu skoczniach jest kandydatem do medali.

Trener niemieckiej kadry opowiada, że Falun dobrze im się kojarzy. W zeszłym roku Freund ustanowił tam rekord skoczni. Co prawda nie znają jeszcze małej skoczni, ale obydwa te obiekty są podatne na podmuchy wiatru- Mamy jednak nadzieję na dobre i sprawiedliwe warunki dla wszystkich zawodników oraz bezpieczne i ekscytujące zawody – podkreślił.

Po udanych występach w Mistrzostwach Świata Juniorów do drużyny Schustera powraca Andreas Wellinger. – Andreas to bardzo perspektywniczny skoczek, powinien poczuć smak Mistrzostw Świata. Na samym początku sezonu był jednym z kandydatów do miejsc na podium, dlatego wciąż trzymaliśmy dla niego otwarte drzwi do składu na MŚ. Obecnie długoterminowy rozwój jest dla niego ważniejszy niż zdobycze medalowe – ocenia.

Źródło: deutscherskiverband.de

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.