Werner Schuster celuje w Turniej Czterech Skoczni!

600_1000_1510081194KOSECKI
fot. viessmann-sports.com

Werner Schuster, trener niemieckiej reprezentacji w skokach narciarskich w wywiadzie dla portalu skispringen.com opowiedział o celach na zbliżający się sezon zimowy.

Trener niemieckich skoczków narciarskich jest zadowolony z przebiegu Letniej Grand Prix. W szczególności chwali Richarda Freitaga, który wreszcie powrócił do wysokiej formy. Przyznaje, że trudno było się pozbierać mu po nieudanych dla niego Igrzyskach w Soczi ale mimo wszystko był zadowolony z sukcesu swoich kolegów z drużyny.  Trener dodał również, iż na ostatnim zgrupowaniu w Hiszpanii zauważył, że duch drużyny jest wyjątkowy a zawodnicy są do siebie pozytywnie nastawieni.

Trener podkreśla również dużą rolę sprzętu oraz materiału. Zauważa, że w kwestii wiązań nie ma już czym zaskoczyć ale przygotowanym trzeba być na wszystkich płaszczyznach sprzętowych.

Podczas Letniej Grand Prix testowany był nowy system rozgrywania zawodów. Trener niemieckich skoczków nie jest do niego do końca przekonany i nie wie czy takie rozwiązane byłoby dla kibiców korzystne.

Jak sam przyznaje, Turniej Czterech Skoczni będzie dla niego jednym z głównych celów w nadchodzącym sezonie. Szkoleniowiec twierdzi, iż szanse na wygraną w Turnieju ma nie tylko mistrz świata w lotach narciarskich Severin Freund ale także Richard Freitag czy Andreas Wellinger, który będzie musiał pogodzić skoki z nauką i maturą. Zdaniem trenera nie można również przekreślać Marinusa Krausa.

Schuster skomentował też decyzję Thomasa Morgensterna o zakończeniu swojej sportowej kariery. Twierdzi, iż to bardzo rozsądny krok i podziwia Thomasa za to, iż nie boi mówić się o powodach zakończenia kariery a wielu sportowców mogłoby wziąć z niego przykład.

Cały wywiad dostępny jest tutaj.

źródło: skispringen.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.