Wellinger i Freitag pod wrażeniem. “Najpiękniejszy weekend” [wideo]

andreaswellingerNie tylko Polacy mieli powody do radości w dzisiejszym konkursie Pucharu Świata w Zakopanem. Niemcy mieli dwóch zawodników na podium. Wellinger i Freitag byli pod wrażeniem polskiej publiczności.

Richard Freitag w dzisiejszych zawodach Pucharu Świata w Zakopanem pokazał genialną formę i wrócił po wielu miesiącach przerwy na podium. – To był najpiękniejszy weekend. Ciężko to opisać. Ludzie dopingują każdego, to jest bardzo fair – mówił po zawodach Richard Freitag. Niemiecki zawodnik od początku w Zakopanem prezentował wysoką dyspozycję i wykorzystał to w dzisiejszych zawodach. – Było po prostu niesamowicie – dodawał. Dla Freitaga jeszcze jednak wiele pracy. – Moim głównym celem są mistrzostwa świata w Lahti, gdzie chcę powalczyć o medal indywidualnie – śmiało mówił podczas konferencji trzeci zawodnik dzisiejszego konkursu.

W ciągu ostatnich dwóch weekendów powody do radości miał Andreas Wellinger. Niemiec stanął na podium pierwszego konkursu w Wiśle, a teraz zajął drugie miejsce w Zakopanem. – To był genialny konkurs. Każdy z zawodników czuł się jak w domu – zachwalał Wellinger, któremu na twarzy cały czas malował się podziw dla Polaków. – Szczególnie moment hymnu Polski był niesamowity. Kilkadziesiąt tysięcy ludzi śpiewało i to było niewyobrażalne – mówił Andreas. Niemiec przegrał z Kamilem Stochem małą różnicą punktową. – Muszę ciężej pracować i może za rok wygram tu z Kamilem – opowiadał. Dla drugiego dzisiaj Wellingera początek sezonu nie był najlepszy, ale ostatnio skacze już dużo lepiej. – Miło jest znowu stać na podium i otrzeć się o wygraną. Teraz kolejne kroki i będzie dobrze na koniec sezonu – zakończył.

Z Zakopanego dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.