“Weekend zgodnie z planem” – Wolny zadowolony po inauguracji PŚ

fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

Wczoraj zwycięstwo w konkursie drużynowym a dziś dwudzieste trzecie miejsce indywidualnie. Dla Jakuba Wolnego pierwszy weekend nowego sezonu był udany. – Miałem w planach spokojne wejście w sezon i to się udało – ocenił Wolny po niedzielnych zawodach. 

O coraz większych możliwościach Jakuba Wolnego dużo mówiło się już przed sezonem. Kariera mistrza świata juniorów z 2014 roku, powoli nabiera tempa. Kilka tygodni temu przyznał, że jednym z jego celów na ten sezon, będzie dostać się do czwórki w konkursie drużynowym. Udało się już w pierwszych zawodach i to ze zwycięstwem. Dzisiaj jego skoki nie wyglądały na nadzwyczaj dobre, ale start w Wiśle Wolny zaliczy do udanych. – Weekend zgodnie z planem, bo miałem w planach, aby spokojnie wejść w sezon – mówił po konkursie Kuba. – Przed rokiem mocno się spinałem i nie wyszło to za dobrze. Wczoraj za to był super dzień – mówił.

Skoczek z Wilkowic ocenił też, że dzisiaj też nie ma powodów do narzekania. – Skoki były dobre, jestem z nich zadowolony. Miejsce może nie będzie wysokie, ale trochę kręcił wiatr dzisiaj – mówił po swoim drugim skoku Jakub Wolny. Polak odniósł się także do przygotowania zeskoku. – Dzisiaj było minimalnie lepiej. Popadał trochę śnieg, to było całkiem dobrze – zakończył.

Z Wisły dla Sportsinwinter.pl,
Mateusz Król

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.