Wczoraj druga, dziś pierwsza. Justyna Kowalczyk wygrała sprint w Saariselce

fot. Irek Trawka

Justyna Kowalczyk odniosła pierwsze w sezonie zimowym 2017/2018 zwycięstwo. Polka wygrała dzisiejszy sprint stylem klasycznym podczas zawodów Pucharu FIS w fińskiej Saariselce. Druga była Anamarija Lampić, a trzecia Teresa Stadlober .

Pięciu startów potrzebowała Justyna Kowalczyk, aby odnieść swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2017/2018. Szczęśliwym miejscem dla biegaczki z Kasiny Wielkiej okazała się być Saariselka, do której Polka przyjechała prosto z Muonio. Wczoraj Kowalczyk zajęła drugie miejsce w biegu na dystansie 5 kilometrów klasykiem, ale dziś była już najlepsza.

W porannych eliminacjach sprintu Justyna Kowalczyk uplasowała się na piątym miejscu, a do triumfatorki Teresy Stadlober straciła niewiele ponad cztery sekundy. Drugą lokatę w kwalifikacjach zajęła Delphine Claudel, a trzecia była Anamarija Lampić.

W bezpośredniej walce lepiej spisała się jednak Kowalczyk. Polka do ostatnich metrów biegu finałowego walczyła z ambitną reprezentantką Słowenii. Ostatecznie Lampić musiała uznać wyższość bardziej doświadczonej rywalki. Kowalczyk minęła linię mety z czasem 3:43,42. Drugie miejsce przypadło Lampić (+0,56 sek), a trzecie Teresie Stadlober (+4,10 sek). Czwarta była reprezentantka Rosji Polina Seronosova, piąta Anastasia Kiriłowa z Białorusi, a stawkę zamknęła Alenka Cebasek.

Jutro w Saariselce ostatni start – bieg na dystansie 10 kilometrów stylem dowolnym.

Wyniki sprintu

Źródło: informacja własna / Twitter

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.