Ważna impreza biathlonowa może zostać przełożona

fot. biathlonworld.com

fot. biathlonworld.com

Z powodu pandemii koronawirusa Międzynarodowa Unia Biathlonu (IBU) rozważa przełożenie Letnich Mistrzostw Świata w Biathlonie z sierpnia na wrzesień. Ostateczne rozstrzygnięcia w tej sprawie jeszcze nie zapadły.

Rozprzestrzeniający się na świecie koronawirus pokrzyżował już szyki organizatorów wielu imprez masowych. Przypomnijmy, że efektem pojawienia się na świecie nowego patogenu było między innymi wcześniejsze zakończenie 43. odsłony biathlonowego Pucharu Świata. Wiele wskazuje na to, że przełożone zostaną Letnie Mistrzostwa Świata w Biathlonie, które w dniach 19-23 sierpnia mają odbyć się w niemieckim Ruhpolding. Do 31 sierpnia w Niemczech obowiązuje bowiem zakaz organizowania imprez masowych.

 – Jak dotąd ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta, ale myślę, że mistrzostwa odbędą się we wrześniu – przyznał cytowany przez skisport.ru Wolfgang Pichler, były trener reprezentacji Rosji i Szwecji, którego brat przewodzi komitetowi organizacyjnemu opisywanego wydarzenia.

Przed dwoma laty z mistrzostw świata, które w dniach 21-26 sierpnia odbywały się w Novym Meście na Morawach, reprezentanci Polski przywieźli łącznie pięć medali. Złoto w juniorskim sprincie wywalczyła wówczas Kamila Żuk, która do mistrzowskiego tytułu dołożyła także srebro zdobyte w biegu pościgowym. Srebrny medal w biegu sprinterskim (oczywiście wśród seniorów) przypadł w udziale Monice Hojnisz. Resztę dzieła dopełniły sztafety mieszane – juniorska i seniorska, które wywalczyły odpowiednio srebro oraz brąz.

Źródło: skisport.ru; informacja własna