Wasiliew mistrzem Rosji na dużej skoczni

16:46, 16.10.2016 Mateusz Król

Denis KornilovRosjanie zakończyli letni sezon skoków narciarskich konkursem drużynowym na dużej skoczni olimpijskiej w Soczi. Złoto wywalczyła ekipa z Niżnego Nowogrodu. Wcześniej na dużej skoczni triumfował Dimitrij Wasiliew.

Dimitrij Wasiliew po kłopotach zdrowotnych zdecydowanie wrócił na tron rosyjskich skoków narciarskich. Po czwartkowym triumfie na normalnej skoczni w Soczi, w piątek wywalczył złoto na dużej skoczni skacząc dwukrotnie 137,5 metra (265,5 pkt). Na drugim miejscu uplasował się Roman Trofimov (135,5 m; 129,5 m; 259,5 pkt) a podium uzupełnił Alexander Bazhenov (253,5 pkt).

Letnie mistrzostwa Rosji na skokach narciarskich w Soczi w konkursie drużynowym wygrał zespół z Niżnego Nowogrodu. Mistrzowie startowali w składzie: Roman Trofimov, Michaił Maksimoczkin, Denis Kornilov i Sergey Shulaev. Złoci medaliści zdobyli po ośmiu skokach 999,5 punktu. Srebro dla drugiej drużyny z Niżnego Nowogrodu (Alexander Szuwałow, Andrey Pachin, Alexander Sardyko, Ivan Lanin) - 867,6 pkt. Trzecie miejsce zdobyli przedstawiciele Petersburgu (Vladislav Boyarintsev Alexey Romashov Evgeni Stefanov, Erkin Allamuratov) - 856.8 pkt. Warto podkreślić, że w trakcie tych zawodów na rekordową odległość 147,5 metra poleciał Dimitrij Wasiliew.

Źródło: rsaski.ru / tramplin.perm.ru