Wąsek jedzie na igrzyska. “Takie konkursy dają dużo pewności siebie”

fot. Anna Felska

Paweł Wąsek podobnie jak wczoraj, zaliczył dzisiaj dość stabilny występ. 22-latek, który otrzymał nominację na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie przyznał, że weekend w Zakopanem dodał mu pewności siebie. 

fot. Anna Felska

Stabilne skoki kluczem do sukcesu

Paweł Wąsek w niedzielnym konkursie w Zakopanem zajął 22. miejsce. Podobnie jak wczoraj jego skoki były stabilne i powtarzalne. – Myślę, że śmiało można powiedzieć, że skaczę najlepiej w karierze. Skoki są stabilne, na dobrym poziomie, może jeszcze nie na takim jakbym chciał ale póki co jestem zadowolony – mówił po konkursie. Wczoraj był liderem polskiej drużyny, a dobre skoki tylko dodały mu pewności siebie. – To był udany weekend. Cieszę się, że mogłem się tu pokazać, skakać razem z kibicami. Naprawdę dobrze się tu czułem. Takie konkursy dają dużo pewności siebie, której naprawdę potrzeba siedząc tam u góry na belce – przyznał.

Teraz kadrę polskich skoczków, która jedzie na igrzyska, czeka przerwa od Pucharu Świata. Również Wąsek potwierdził, że to dla niego najlepsze rozwiązanie. – Teraz chwila odpoczynku i takiego spokojnego treningu na skoczni, aby dopracować pewne elementy – zakończył.

Z Zakopanego dla Sportsinwinter.pl 
Anna Felska