Wank już nie poskacze w Turnieju Czterech Skoczni

Andreas Wank

Decyzją sztabu trenerskiego reprezentacji Niemiec, na austriacką część Turnieju Czterech Skoczni nie pojedzie Andreas Wank. W drugiej połowie Turnieju będzie rywalizować z innymi zawodnikami sześciu Niemców – Markus Eisenbichler, Severin Freund, Stephan Leyhe, Andreas Wellinger, Richard Freitag i Karl Geiger.

To była trudna decyzja dla Wernera Schustera. Trener reprezentacji Niemiec musiał odrzucić jednego zawodnika przed austriacką częścią Turnieju Czterech Skoczni. Tylko sześcioma miejscami dysponują Niemcy na drugą połowę Turnieju. Przygodę z rywalizacją na najwyższym poziomie, musiał chwilowo przerwać Andreas Wank. Decyzja jest o tyle dziwna, że Wank aktualnie jest szóstym zawodnikiem Turnieju Czterech Skoczni wśród Niemców, a Geiger, który ostatecznie wszedł do składu plasuje się dwie pozycje dalej za nim.

Jak donoszą lokalne media, tylko czterech pierwszych zawodników niemieckich w klasyfikacji Turnieju, miało automatycznie prawo startu w dalszej części. Andreas Wank w najbliższy weekend wystartuje w zawodach z cyklu Pucharu Kontymentalnego, który rozgrywany jest w Titisee-Neustadt. Jego zadaniem będzie uzyskanie dodatkowej kwoty startowej na konkursy Pucharu Świata w Wiśle, Zakopanem i Willingen.

Źródło: neveitalia.it

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.