Walter Hofer: “W poniedziałek oczekujemy takich samych warunków jak dziś”

fot. berkutschi.com
fot. berkutschi.com

To było bardzo długie, niedzielne popołudnie ze skokami narciarskimi. Po wielogodzinnym oczekiwaniu na poprawę warunków atmosferycznych, konkurs inauguracyjny Turniej Czterech Skoczni został w końcu odwołany. Na temat zaistniałej sytuacji wypowiedział się Dyrektor Pucharu Świata – Walter Hofer. 

Zawody w Oberstdorfie zaplanowane były na godz. 16:30. Godzinę wcześniej jury odwołało już serie próbną. Rozpoczęcie konkursu sukcesywnie przesuwano o 15 bądź 30 minut, pomimo, że nie było widać cienia szansy na poprawę warunków atmosferycznych na skoczni. Marzli i denerwowali się kibice zebrani na Erdinger Arenie, zawodnicy i sami trenerzy, którzy ostatecznie decydują o starcie swojego podopiecznego. W końcu po godz. 19:00 jury zawodów zdecydowało się przenieść inauguracyjny konkurs w Oberstdorfie na poniedziałek na godz. 17:30.

Tuż po zawodach z dziennikarzami rozmawiał Walter Hofer – Warunki były dzisiaj bardzo trudne, ale robiliśmy wszystko, by przeprowadzić konkurs w sprawiedliwych warunkach. Walczyliśmy zarówno z wiatrem i śniegiem, ale nie udało nam się pokonać tych dwóch żywiołów. Próbowaliśmy wszystkiego, co mogliśmy. Bezpieczeństwo zawodników musi być najważniejsze – odpowiadał na pytania dziennikarzy Dyrektor Pucharu Świata.

W wywiadzie dla TVP1 Walter Hofer przyznał, że w poniedziałek warunki atmosferyczne mogą być takie same jak dzisiaj – Prognozy na poniedziałek nie napawają optymizmem. Oczekujemy takich samych warunków jak dziś. Mimo to liczymy na trochę szczęścia. Dopowiedział również, że w przypadku całkowitego odwołania zawodów w Oberstdorfie, rozważone zostaną różne opcje – Mamy w zanadrzu kilka opcji – zakończył.

Seria próbna do poniedziałkowego konkursu w Oberstdorfie zaplanowana została na godz. 16:30. O godz. 17:30 rozpocząć ma się pierwsza seria konkursowa. Transmisje na żywo przeprowadzi stacja Eurosport oraz TVP1.

Źródło: eurosport.onet.pl/sport.tvp.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.