Walter Hofer: Niżny Tagił był wspaniałym doświadczeniem!

fot. eurosport.onet.pl
fot. eurosport.onet.pl

W miniony weekend w Niżnym Tagile po raz pierwszy odbyły się zawody z cyklu Pucharu Świata w skokach narciarskich. Dyrektor Pucharu Świata Walter Hofer nie kryje zadowolenia z organizacji konkursów.

Zarówno trenerzy i zawodnicy, a także przedstawiciele FIS przyznali, iż organizatorzy Pucharu Świata w Niżnym Tagile stanęli na wysokości zadania.

Bardzo pozytywnie o zawodach w Rosji wypowiadał się Walter Hofer.
– To było wspaniałe doświadczenie dla nas wszystkich. Obiekt był świetnie przygotowany, dopisała publiczność, która reagowała bardzo żywiołowo i entuzjastycznie. To pokazuje, że w Rosji jest potencjał, który zamierzamy wykorzystywać również w przyszłości – przyznał dyrektor Pucharu Świata.

Podczas rozgrywanych zawodów nie obyło się bez problemów. W trakcie niedzielnego konkursu zbyt silny wiatr uniemożliwił przeprowadzenie drugiej serii  konkursowej.
– Niestety warunki były zbyt niebezpieczne, w związku z tym zmuszeni byliśmy odwołać serię finałową drugiego konkursu. Interwał, w którym oddawanie skoków stawało się możliwe, był coraz krótszy. Jury nie było więc w stanie kontynuować konkursu w takich warunkach – dodał Walter Hofer.

źródło: berkutschi.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.