Sofia Goggia z kolejną kontuzją. Trwa walka z czasem gwiazdy zjazdu

Screen - Eurosport

Włoska gwiazda zjazdu Sofia Goggia zajęła drugie miejsce w PŚ w zjeździe w szwajcarskim St. Moritz. Przegrała tylko  swoją rodaczką Eleną Curtoni. Ten dobry wynik przypłaciła jednak złamaniem lewej ręki. Włoszka błyskawicznie udała się do Mediolanu na operację, ale nie wyklucza startu jutro w zjeździe.

Screen – Eurosport

Sofia Goggia to prawdziwa gwiazda szybkościowych konkurencji alpejskich. Znana jest z jazdy tyleż znakomitej, co bardzo ryzykownej. Kontuzje łapała w swojej karierze bardzo często. Nie inaczej było dziś. Goggia złamała drugą i trzecią kość śródręcza. Kontuzji doznała na trasie uderzając w bramkę. Taka kontuzja wymaga oczywiście operacji.

Operacja i start w 24 h

Sofia udała się od razu do Mediolanu na operację. Poinformowała o tym w swojej instagramowej relacji. W tej samej relacji powiedziała, że chce być gotowa na jutrzejszy start. Lekarze są zdeterminowani, by jej w tym pomóc. Nie wiadomo oczywiście jeszcze w tym momencie, czy najlepsza zjazdowczyni wystartuje w jutrzejszych zawodach w St. Moritz. Znając jej wolę walki i determinację może się to udać.

źródło: Instagram, sport.sky.it