W Zakopanem powstaną nowe trasy biegowe

Trasy biegowe w ZakopanemWiemy już, gdzie powstaną nowe trasy biegowe w Zakopanem. Będą one przebiegać w zamkniętym kamieniołomie położonym w stronę dzielnicy Zakopanego – Kuźnic.

Okazuję się, że pomysł budowy tej trasy pojawił się w 2013 roku, kiedy Centralny Ośrodek Sportu planował perspektywę budowy nowej pętli w której ujęto wykorzystanie stadionu lekkoatletycznego. Pozwoliłoby to na uzyskanie homologacji FIS uprawniającej do organizacji zawodów najwyższej rangi np. Puchar Świata.

Aktualnie zakopiański magistrat będzie mógł wznowić procedurę wydawania decyzji środowiskowej dla tej inwestycji. Wytyczenie trasy zostało skonsultowane z Tatrzańskim Związkiem Narciarskim. Jak mówi szef Centralnego Ośrodka Sportu Jacek Bartlewicz w najbliższych dniach zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie projektu i dokumentacji budowlanej. Zapewnia również, że projekt ten ma być gotowy w tym roku.

Wiadomo, że teren na którym mają powstać nowe trasy należy do skarbu państwa. Zarządzany jest przez dyrekcję Centralnego Ośrodka Sportu, oraz Tatrzańskie Park Narodowy. Trasy mają liczyć 3,75 kilometra. Mają powstać w oparciu o istniejącą trasę 2,5 km, oraz o stadion lekkoatletyczny. Dodatkowo na drodze powstaną mostki dla biegaczy, sztuczne oświetlenie, oraz instalacja sztucznego śnieżenia.

Jest duża szansa, aby za rok (2016 rok) ruszyć z budową obiektu. Będzie on kosztował kilka milionów złotych. Obiekt ma zostać sfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Źródło: Gazetakrakowska.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.