W Wiśle podsumują Lotos Cup 2014!

Polski Związek Narciarski oraz Grupa LOTOS S.A. zapraszają na spotkanie podsumowujące X edycję Narodowego Programu Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup 2014 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.

Konferencja odbędzie się 13 czerwca 2014 roku o godzinie 15:00  na skoczni imienia Adama Małysza w Wiśle Malince, ul. Malinka 4.

W spotkaniu udział wezmą m.in.:

  • Apoloniusz Tajner – Prezes Polskiego Związku Narciarskiego;
  • Andrzej Wąsowicz – Prezes Śląsko-Beskidzkiego Związku Narciarskiego, Wiceprezes PZN;
  • Łukasz Kruczek – trener kadry A w skokach narciarskich;
  • zawodnicy i trenerzy biorący udział w akcji Lotos Cup 2014 – „Szukamy Następców Mistrza” w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej.

Z inicjatywy Polskiego Związku Narciarskiego i Grupy LOTOS S.A. od 2004 r. prowadzony jest Narodowy Program Rozwoju Skoków Narciarskich „Szukamy Następców Mistrza” – LOTOS Cup. Jest to największe sportowo-społeczne przedsięwzięcie w historii polskiego narciarstwa. W program zaangażowane są wszystkie liczące się kluby w Polsce z sekcją skoków narciarskich i kombinacji norweskiej. Nieprzerwanie od 2005 r. w ramach programu organizowane są zawody z cyklu LOTOS Cup na skoczniach w Zagórzu, Zakopanem, Wiśle i Szczyrku. Celem programu jest promocja i rozwój skoków narciarskich dzieci i młodzieży oraz poszukiwanie największych talentów młodych skoczków. Już dziś wychowankowie programu godnie reprezentują Polskę na najważniejszych międzynarodowych zawodach – m.in. Maciej Kot, Dawid Kubacki, Krzysztof Biegun, Jan Ziobro oraz Klemens Murańka.

Więcej szczegółów na: www.pzn.pl

Źródło: Alicja Kosman / PZN

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.