fot. skisprungschanzen.com
fot. skisprungschanzen.com

Podczas 35. Forum Nordicum, czyli trzydniowego zjazdu dziennikarzy zajmujących się tematyką narciarstwa klasycznego, omawiano kwestie dotyczące zmian w skokach, biegach narciarskich i kombinacji norweskiej. Wspomniano o dodatkowej ochronie na kręgosłup dla skoczków i kombinatorów oraz jeszcze większych staraniach się o śnieg na trasach biegowych.

Ciekawym aspektem obrad był temat Pucharu Świata w Willingen. Organizatorzy chcą przybliżyć kibiców na skoczni do zawodników z czołówki światowej. W bezpośrednim sąsiedztwie trybun przy zeskoku ustanowiona ma zostać nowa wioska skoczków z miejscem przeznaczonym do rozgrzewki. Ponadto zaplanowane zostało wzniesienie tam przeszklonego magazynu dla serwismenów, gdzie znajdzie się też loża dla aktualnych liderów w rywalizacji konkursowej. Ta innowacja okazała się kluczowa w przyznaniu Willingen aż trzech konkursów w nadchodzącym sezonie (drużynowy i dwa indywidualne).

W tegorocznych obradach Forum Nordicum wzięło udział ponad 100 przedstawicieli świata mediów, komitetów organizacyjnych, Międzynarodowej Federacji Narciarskiej i Unii Biathlonowej. W przyszłym roku Forum Nordicum będzie miało miejsce w Szklarskiej Porębie.

Źródło: forum-nordicum.info / skispringen.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.