W Val di Fiemme pojawił się pierwszy śnieg

fot: visitfiemme.it

fot: visitfiemme.it
fot: visitfiemme.it

Jak donosi strona FiemmeWorldCup, na niespełna dwa miesiące przed startem Tour de Ski w Val di Fiemme pojawił się pierwszy śnieg. Dolina Płomieni, która trzykrotnie była gospodarzem mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym (1991, 2003 i 2013 rok), jest nieodłącznym elementem w kalendarzu Pucharu Świata.

Val Di Fiemme kojarzy się kibicom narciarstwa biegowego głównie z cyklem Tour de Ski, który jest rozgrywany w tym regionie od pierwszej edycji, czyli od sezonu 2006/2007. Jedną z największych atrakcji Touru jest bez wątpienia ostatni etap, czyli podbieg pod Alpe Cermis, na którego stokach znajduje się słynna trasa zjazdowa dla narciarzy alpejskich, na której także rywalizują biegacze narciarscy. W sezonie 2016/2017 biegi rozgrywane w Dolinie Płomieni przypadają na 7 i 8 stycznia i zapewne przyciągną spragnionych emocji kibiców.

Twórcy cyklu Tour de Ski, Vegard Ulvang and Jürg Capol, uważają, że trudno sobie wyobrazić kalendarz Pucharu Świata bez Tour de Ski, a kibice biegów narciarskich przyjeżdżają do Val di Fiemme z całego świata, aby zobaczyć zmagania sportowców z piekielną górą.

Na razie kibice i organizatorzy mogą ze spokojem spoglądać na trasy biegowe, bowiem w Val di Fiemme spadł pierwszy śnieg, który daje gwarancję utworzenia pętli biegowej w Dolinie Płomieni.

Źródło: fiemmeworldcup.com, fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.