W tej szkole uczył się Kamil Stoch. Zmieniła się nie do poznania. Jutro oficjalne otwarcie

W dniu 1 września 2021 r. nastąpi uroczyste otwarcie budynku internatu będącego częścią kompleksu obiektów Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego im. Stanisława Marusarza mieszczącego się przy ul. Droga do Olczy 26 w Zakopanem. Wychowankami tej popularnej placówki są m.in. Kamil Stoch, Justyna Kowalczyk-Tekieli czy Krystyna Guzik.

fot. Bobo

Budynek przeszedł generalny remont w latach 2019-2021, finansowany w całości przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego. Modernizacja obiektu wraz z zakupem wyposażenia zrealizowana została w ramach zadania inwestycyjnego “Modernizacja budynków przy Zespole Szkół Mistrzostwa Sportowego w Zakopanem”, a jej koszt wyniósł 6.918.424,00 zł.

Internat odnowiony

W internacie przewidziano 60 miejsc dla uczniów szkoły, w pokojach jedno- i wieloosobowych, każdy z własną łazienką. Do dyspozycji uczniów pozostają również aneksy kuchenne, pralnia z suszarnią, pomieszczenia na sprzęt sportowy.

Oprócz pokoi na terenie budynku znajdują się również trzy sale lekcyjne, w których uczyć się będą najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 10 Mistrzostwa Sportowego oraz multimedialna sala konferencyjna. W przyziemiu zlokalizowana jest kuchnia i stołówka zapewniająca mieszkańcom internatu całodzienne wyżywienie, a pozostałym uczniom i pracownikom szkoły ciepły posiłek w porze obiadowej.

Dostosowana do niepełnosprawnych

Budynek wyposażony jest w windę łączącą wszystkie kondygnacje, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych oraz monitoring wizyjny. W uroczystości otwarcia nowego internatu wezmą udział licznie zaproszeni goście – władze samorządowe z Marszałkiem Województwa Małopolskiego, p. Witoldem Kozłowskim na czele, przedstawiciele związków i klubów sportowych, cała szkolna społeczność – uczniowie, ich rodzice oraz pracownicy SMS.

Spotkanie będzie również okazją do podsumowania sezonu zimowego 2020/2021, obfitującego w sportowe sukcesy odniesione przez uczniów i absolwentów SMS na arenie krajowej i międzynarodowej.

Źródło: Komunikat prasowy SMS Zakopane

Mateusz Król
Obserwuj