W Szwajcarii przebudowują skocznie narciarskie

www.skisprungschanzen.com
www.skisprungschanzen.com

W Szwajcarii – ojczyźnie Simona Ammanna trwa właśnie przebudowa dwóch skoczni narciarskich. Remonty trwają w Kandersteg oraz Sankt Moritz.

W Kandersteg na skoczni zainstalowano nowy najazd na obiekcie o HS-106. W tym właśnie miejscu, które nazywane jest Narodowym Centrum Narciarstwa Klasycznego przeprowadzane są szkolenia dla skoczków narciarskich. Przeznaczono 7 mln franków szwajcarskich na przebudowę trzech obiektów z igielitem, które wymagają naprawy(HS-106, HS-65 i HS-34).

Na obiekcie Loetschberg o HS-95  zainstalowano ostatnio również nowy rozbieg. Całkowity remont skoczni jest zaplanowany do końca listopada. Skoczkowie prawdopodobnie zaczną skakać tam już w sezonie zimowym.

W Sankt Moritz natomiast pojawiły się problemy. Na tamtejszym obiekcie(HS-100) prace, które zostały zaplanowane i rozpoczęte w 2013 roku zostały wstrzymane latem tego roku. Powodem wstrzymania jest podwyższenie kosztów modernizacji skoczni normalnej (HS-109) oraz trzech mniejszych obiektów, które są przeznaczone dla bardzo młodych skoczków. Przebudowa ta z początku szacowana była na 11,5 mln franków ostatecznie kwota ta zwiększyła się do 20 mln franków.

Na przewidziane prace składa się między innymi doprowadzenie infrastruktury, która służy do oświetlenia telewizyjnego oraz do naśnieżania skoczni. Według prognoz obiekt ma być oddany w sezonie zimowym.

Źródło: www.skisprungschanzen.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.