W sierpniu nie tylko LGP. Federacja opublikowała wstępne kalendarze PK i FIS Cup

Poznaliśmy wstępny kalendarz letnich zmagań w zawodach niższej rangi. W połowie sierpnia w Czechach ma rozpocząć się Puchar Kontynentalny. Trzy tygodnie poźniej w Rumunii planowana jest zaś inauguracja cyklu FIS Cup.

Na 14 sierpnia zaplanowane jest rozpoczęcie sezonu Pucharu Kontynentalnego. Miejscem inauguracji ma być Frenstadt. We wstępnym kalendarzu kolejnym przystankiem w cyklu jest japońska Hakuba. Tam również planuje się rozegranie dwóch konkursów. Następne zawody mają odbyć się już we wrześniu. Według planu, o kolejne punkty do klasyfikacji PK skoczkowie będą walczyć w Rasnovie. Tydzień później w kalendarzu widnieje Wisła. Biało-czerwoni mają być gospodarzami zmagań w dniach 12-13 września. Tymi zawodami planuje się zakończenie pierwszego periodu. Drugi otworzyć mają natomiast konkursy w austriackim Stams. Jeszcze we wrześniu we wstępnym kalendarzu Pucharu Kontynentalnego są wpisane również zmagania w Klingenthal.

Inaugurację kolejnego sezonu cyklu FIS Cup planuje się natomiast na 4 września. W Rasnovie w ramach tego cyklu panowie mają mieć jeden konkurs, panie zaś aż trzy. Tydzień później zaplanowano weekend zmagań w Pjongczangu. Według wstępnych ustaleń, po zawodach w Korei nastąpi niespełna miesięczna przerwa. FIS Cup ma powrócić na początku października. Na dni 3-4 października Międzynarodowa Federacja Narciarska zaplanowała konkursy kobiet i mężczyzn w Villach.

Wstępny kalendarz Pucharu Kontynentalnego oraz cyklu FIS Cup

Źródło: FIS

Obserwuj