W. Schuster: “Severin nie jest na tak wysokim poziomie, na jakim był rok temu”

werner-schuster
Za nieco ponad trzy tygodnie w Kuusamo rozpocznie się nowy sezon Pucharu Świata. Werner Schuster nadal widzi szansę na poprawę kilku rzeczy u jego zawodników. Największą nadzieję pokłada jednakże w Severinie Freundzie. 

Podczas treningów na skoczni w Garmisch-Partenkirchen Schuster skomentował obecną sytuację w swojej drużynie. – Wszystko jest okej, jesteśmy w komplecie, a to jest najważniejsze. Zawodnicy łapią dobre czucie na torach lodowych. Powiedziałbym, że wszystko idzie zgodnie z planem, chociaż można by było poprawić jakość skoków – mówi austriak. – Nie widziałem jednakże skoków na poziomie światowym – dodaje.

Drużyna ostatnie tygodnie, które pozostały do rozpoczęcia sezonu spedzi w Oberstdrofie. Trener ma nadzieję, iż pogoda im będzie sprzyjała. – Mam nadzieję, że będzie dobra pogoda, nie potrzebujemy jeszcze zimowej aury, wystarczy ta jesienna – komentuje.

– Severin nie jest na tak wysokim poziomie, na jakim był rok temu, to byłby cud, gdyby tak było. Ta pięciomiesięczna przerwa od skoków pozostawiła swój ślad na przygotowaniach – wyjaśnia Schuster. – Mam nadzieję, że podczas zawodów będzie on w stanie kończyć je w czołowej dziesiątce. Powinien do Turnieju Czterech Skoczni ustabilizować swoją formę – podsumowywuje trener kadry Niemiec.

źródło: skispringen.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.