W. Schuster: “Mamy dużą motywację od samego początku sezonu”

werner-schuster

Kilka dni przed rozpoczęciem Turnieju Czterech Skoczni Werner Schuster wypowiadział się dla skispringen.com na temat faworytów do zwycięstwa. Trener Niemców wiąże wielkie nadzieje z Freundem i Eisenbichlerem.

Niemcy z zadowoleniem mogą spoglądać na pierwszą część sezonu, mimo, iż żaden z zawodników nie jedzie do Oberstdorfu jako faworyt. W tamtym roku drugie miejsce zajął Severin Freund, a trzech innych zawodników zakończyło Turniej w najlepszej dwunastce. Werner Schuster chce to powtórzyć, a wyniki z tego sezonu dają nadzieję na to. Niemieccy zawodnicy trzy razy stawali na podium, w tym raz na najwyższym stopniu. – Może nie jesteśmy w gronie faworytów, ale mamy nadal dobre pozycje startowe. Mamy dużą motywację od samego początku sezonu – mówi trener Schuster.

Severin Freund jako jedyny będzie liczył się w walce o Kryształową Kulę, jednakże trener Niemców wskazuje również na Markusa Eisenbichlera, który może sobie dobrze radzić. Werner Schuster, tak jak w poprzednich latach, bazuje na tej samej koncepcji zminimalizowania podróży dla swoich zawodników, dlatego główną bazą podczas konkursów w GaPa oraz Innsbrucku będzie Seefeld.

 

źródło: skispringen.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.