Szwajcarski Mistrz Olimpijski zdecydował się odpuścić weekend ze skokami w rumuńskim Rasnovie i potrenować w spokoju. 

W sobotnim konkursie w austriackim Bad Mitterndorf zajął trzydzieste pierwsze miejsce i tym samym nie zakwalifikował się do drugiej serii konkursowej. W niedzielnych kwalifikacjach do konkursu zajął dopiero czterdzieste szóste miejsce. Nie wziął więc udziału w jednoseryjnych zmaganiach. Zmęczony brakiem formy zdecydował się odpuścić weekend w Rasnovie i odbyć spokojny trening.

Szwajcar planuje bowiem odzyskać formę na Mistrzostwa Świata w lotach, które będą miały miejsce w słoweńskiej Planicy pod koniec sezonu. Jak przekazała Szwajcarska Federacja Narciarska, na pewno nie zobaczymy Simona Ammana w Rasnovie. Pojawią się za to Andreas Schuler, Dominik Peter, Killian Peier oraz Gregor Deschwanden.

Szwajcarskie skoki narciarskie przeżywają obecnie słabszy czas. W ciągu całego weekendu w Bad Mitterndorf żaden z zawodników nie zdołał zdobyć punktów w lotach narciarskich. Gregor Deschwanden zdołał zakwalifikować się do niedzielnych zmagań, ale ostatecznie zakończył je na trzydziestej czwartej lokacie. W sobotnim konkursie Simon Amman był 31. Andreas Schuler ukończył konkurs na 38. miejscu, a Gregor Deschwanden na 39.

Źródło: skispringen.com/informacja własna.