W Norwegii powrócono do rywalizacji. Najlepszy Emil Iversen

fot: TV2.no

fot: TV2.no

W Norwegii zostały rozegrane pierwsze zawody po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa. Wyścig mężczyzn z tegorocznej edycji Grovamila padł łupem Emila Iversena. Wśród pań wygrała Astrid Stav.

Grovamila to zawody, które co roku odbywają się na wiosnę w Norwegii. Na trasach w Meråker ubiegłe edycje były rozgrywane wcześniej. Termin przesunięto na maj ze względu na panującą pandemię koronawirusa. Biegi dystansowe techniką klasyczną odbyły się więc we wtorek. Na starcie stanął dwukrotny mistrz świata z Seefeld Emil Iversen. 28-latek odniósł zdecydowany triumf. Na mecie zameldował się z czasem 18 minut i 55 sekund. Drugiego Nikolaia Eiterjorda wyprzedził o 33 sekundy. Podium uzupełnił Even Northug (19:31). – To był świetny początek nowego sezonu, dobrze było znów pojeździć na nartach – przyznał zwycięzca. – Trasa była jak zawsze zaskakująca – dodał w rozmowie z dziennikarzem Stjørdals-Nytt.

Rywalizację pań wygrała niespełna 21-letnia Astrid Stav z czasem 21:38. Druga była Julia Berg (21:47), a trzecia Eva Ingebrigsten (22:32).

Źródło: langrenn.com/s-n.no