W niedzielę zjazdu mężczyzn nie obejrzymy. Zmiany w harmonogramie

fot. Andrea Miola ©

Fani narciarstwa alpejskiego będą musieli jeszcze poczekać na pierwsze medalowe rozstrzygnięcia. Zjazd mężczyzn zaplanowany na niedzielę został przełożony. Powodem okazały się silne podmuchy wiatru.

fot. Andrea Miola ©

Organizatorzy długo trzymali w niepewności zawodników oraz kibiców. Zawody, które miały się rozpocząć o 4:00 polskiego czasu, były co godzinę przekładane. Ostatnim wyznaczonym terminem była godzina 7:00, ale po szóstej pojawiła się informacja o przesunięciu zjazdu na inny dzień. Wczoraj, wiatr również przeszkadzał zawodnikom. Trzeci trening został odwołany po przejeździe trzech zawodników.

Cztery lata temu, podczas igrzysk w Pjongczangu silne podmuchy wiatru również zmuszały organizatorów do licznych zmian w terminarzu. Miejmy nadzieję, że jutrzejszy slalom gigant kobiet z udziałem Polek, odbędzie się bez problemów. Na potwierdzenie nowego terminu zjazdu musimy poczekać. Możliwe, że odbędzie się on w poniedziałek albo w środę, między pierwszym i drugim przejazdem konkurencji technicznych pań.

Źródło: FIS, krone.at