W Lillehammer bez polskich biegaczy

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Kibice, którzy liczyli na kolejny dobry wynik Dominika Burego w Pucharze Świata, będą musieli poczekać. Polscy biegacze odpuszczą najbliższe zawody w Lillehammer. W Norwegii zabraknie także podopiecznych Aleksandra Wierietielnego i Justyny Kowalczyk.

Z Ruki do Lillehammer przeniosą się w ten weekend zawody Pucharu Świata w biegach narciarskich. Niestety, w Norwegii nie zobaczymy ani polskich biegaczek, ani biegaczy. Biało-czerwoni kibice liczyli na udział naszych zawodników. Zwłaszcza po udanej inauguracji. Przypomnijmy, że w biegach dystansowych w stylu łyżwowym po życiowe rezultaty sięgnęli Izabela Marcisz i Dominik Bury. Ta pierwsza na 10 km uzyskała 29 czas, a drugi 19 w rywalizacji na 15 km.

O tym, że nasi zawodnicy odpuszczą rywalizację w Lillehammer dowiedzieliśmy się jeszcze przed sezonem. – Mówiąc wprost, jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pominiemy tylko Puchary Świata w Lillehammer, Lahti i Canmore – mówił w wywiadzie dla naszego portalu Lukas Bauer, trener polskich biegaczy. Wiadomo, że polską kadrę zobaczymy podczas zmagań w Davos, tydzień później. Na razie nie wiadomo, czy w Szwajcarii pojawią się nasze biegaczki.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.