W Klingenthal przygotowania już trwają

fot. skisprungschanzen.com

fot. skisprungschanzen.com
fot. skisprungschanzen.com

Do zawodów Pucharu Świata w Klingenthal pozostały trzy tygodnie, a przygotowania do zawodów weszły już w bardzo zaawansowany etap. Już 2 grudnia o godzinie 18 rozpoczną się tutaj kwalifikacje do konkursu. 

Produkcja śniegu na Vogtland Arenie idzie zgodnie z planem. Od tygodnia pracuje do aparatura umożliwiająca produkcję białego puchu nawet przy temperaturze plusowej, obecnie jest używany także inny śnieg, dzięki temu, że w nocy temperatura spada poniżej zera, armatki śniegowe również pracują.W zeszłym roku organizatorzy praktycznie do ostatnich minut musieli walczyć o śnieg, przez warunki pogodowe, w tym roku mogą odetchnąć z ulgą. Jednakże pozostały nadal trzy tygodnie do zawodów, a pogoda lubi płatać figle.

W Klingenthal odbywają się drugie zawody Pucharu Świata, oprócz kwalifikacji w dniu 2 grudnia, odbędzie się tutaj konkurs drużynowy, w którym w zeszłym roku triumfowali Niemcy, w niedzielę natomiast skoczkowie będą rywalizowali w konkursie indywidualnym. Rok temu wygrał Daniel-Andre Tande, przed Peterem Prevcem i Severinem Freundem, zobaczymy jak w tym roku im pójdzie.

 

źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.