W Klikuszowej powstanie Centrum Narciarstwa Biegowego

Dobra informacja dla kibiców biegów narciarskich. Jak informuje portal skipol.pl w Klikuszowej (gmina Nowy Targ) powstanie Centrum Narciarstwa Biegowego. Tamtejsze władze gminy pozyskały dotacje na budowę ośrodka, którego budowa ma rozpocząć się jeszcze w tym roku i potrwać do 2020. 

Gmina Nowy Targ otrzymała dotacje wysokości 4 mln złotych od Ministerstwa Sportu oraz 2 mln złotych z Urzędu Marszałkowskiego. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ponad 10 mln złotych. Ośrodek ma być nie tylko miejscem rekreacji dla turystów i mieszkańców ale także centrum szkolenia dzieci i młodzieży, trenujących w klubach. Jak czytamy na portalu skipol.pl budowa centrum obejmie: trasę biegową o długości 1,85 km, która latem będzie również wykorzystywana jako trasa nartorolkowa, stadion biegowy z trybunami, budynek zaplecza o wielkości 420 m², ujęcia wody zasilającej instalację naśnieżającą, most, sieć oświetlenia, sieć kanalizacji deszczowej, przyłączy: wodnego, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej oraz zakup i montaż instalacji naśnieżającej.

Ośrodek w Klikuszowej będzie jednym z najnowocześniejszych ośrodków do uprawiania biegów narciarskich w Polsce, przede wszystkim z nowoczesnym systemem naśnieżania, których nadal w naszym kraju brakuje. Niebawem ruszy przetarg na budowę centrum.

źródło: skipol.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.