W Finlandii już skaczą. Pierwsze zawody dla Aalto

15:47, 03.08.2020 Anna Felska

W Finlandii odbyły się pierwsze tego lata zawody w skokach narciarskich. Rywalizacja odbyła się na obiekcie w Jyväskylä, w której najlepiej spisał się Antti Aalto.

Zawody odbyły się w sobotę 2 sierpnia na skoczni HS 108 im. Mattiego Nykänena. W rywalizacji mężczyzn zwyciężył Antti Aalto. Najlepszy obecnie fiński skoczek lądował na 109i 101,5 m. Drugie miejsce zajął Eetu Nousiainen, który po skokach na 102,5  i 102 m do zwycięzcy stracił 5,8 pkt. Na najniższym stopniu podium stanął Niko Kytösaho (103 i 99 m). Tuż za czołową trójką wylądował Andreas Alamommo (94 i 100 m). Na piątej pozycji uplasował się Henri Kavilo (97,5 i97 m), a czołową szóstkę zamknął Jarko Määttä (99 i 88 m).

Skakali także juniorzy oraz kobiety. W kategorii juniorów do lat 18 po skokach na 99,5 i 103 m zwyciężył Tuomas Kinnunen. Drugi był Vilho Palosaari (100,5 i 103 m), a trzeci Estończyk Kaimar Vagul (88,5 i 110 m). Wśród pań natomiast najlepsza była Susanna Forsström (89 i 100 m), przed Jenny Rautionaho (92 i 94 m) i Julia Tervahartiala (65 i 67 m).

źródło: kilipa.com