W Davos nie zobaczymy lidera Pucharu Świata. Norweg zmaga się z przeziębieniem

fot. M. Rudzińska

Już w najbliższy weekend najlepsi biegacze narciarscy świata będą rywalizować w Szwajcarii. Niestety na starcie nie zobaczymy lidera klasyfikacji generalnej. – Niestety Paal Golberg przeziębił się i w związku z tym nie wystartuje w ten weekend podczas Pucharu Świata w Davos – podaje Norweski Związek Narciarski w komunikacie prasowym. Będzie to okazja dla pozostałych zawodników do odrobienia strat.

fot. M. Rudzińska

Duża przewaga

Paal Golberg świetnie rozpoczął nowy sezon. Aż 5-krotnie stawał on na podium Pucharu Świata, a w tym trzy razy wygrywał. Norweg skompletował już 756 pkt w rywalizacji o Kryształową Kulę. Drugi Johannes Hoesflot Klaebo ma do niego aż 326 pkt straty. Oznacza to, że mimo przegranej walki z przeziębienie Golberg po zawodach w Davos pozostanie liderem klasyfikacji generalnej. W Szwajcarii odbędą się dwie konkurencje, sprinty oraz bieg na 20 km.

Norweski Związek Narciarski poinformował o tym, że dokonał dwóch zmian w miejsce Golberga, który miał rywalizować zarówno w sprincie, jak i w biegu na 20 km. Thomasa Hellanda zobaczymy na dystansie 20 km techniką dowolną. A w sprincie okazję do startu dostanie Henrik Doennestad. 

Żródło: langrenn.com