W Barcelonie odbyło się seminarium dla Delegatów Technicznych Narciarstwa Alpejskiego

fot. fis-ski.com

fot. fis-ski.com
fot. fis-ski.com

W poprzedni weekend w Barcelonie odbyło się seminarium dla delegatów technicznych narciarstwa alpejskiego. W spotkaniu wzięło udział 150 osób z Hiszpanii, Andory, Francji i Włoch.

Podczas seminarium przedstawiono istotne zmiany jakie zaszły ostatnio w dyscyplinie. Główną nowością jest nowy sposób ustalania kolejności startowej w zjeździe, który był zatwierdzony na niedawnym posiedzeniu Rady FIS w Oberhofen. Dzielono się również praktycznymi doświadczeniami z kilku poprzednich sezonów.

W ramach spotkania prezentowano materiały video, które miały za zadanie pokazać, jak należy instruować ekipy zajmujące się trasą. Miała również miejsce prezentacja włoskiego producenta Liski, który dostarcza wyposażenia do przygotowania, utrzymania stoku, na temat urządzeń bezpieczeństwa oraz standardów testów.

Na zakończenie odbył się wykład, podczas którego poruszono również kwestię bezpieczeństwa i procesów decyzyjnych związanych z lotnictwem przygotowany przez Francuskie Siły Powietrzne, w którym starano się przenieść niektóre kwestie na płaszczyzny związane z narciarstwem alpejskim.

Źródło: fis-ski.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.