Von Siebenthal zakończyła karierę przez Johaug? “Przykro mi to słyszeć”

fot. Aktiv I Oslo.no / CC BY ND

fot.
Aktiv I Oslo.no
/ CC BY ND

Szwajcarka biegaczka narciarska Nathalie von Siebenthal w poprzednim tygodniu ogłosiła koniec kariery. Jej trener w rozmowie z norweskimi mediami stwierdził, że jedną z przyczyn tak szybkiej emerytury podopiecznej jest powrót do sportu Therese Johaug. – Taki obrót sytuacji nie odpowiada Nathalie – przyznał.

Von Siebenthal zakończyła karierę szybko, bo w wieku 26 lat. Szwajcarska zawodniczka od jednak już dłuższego czasu wspominała o tym, że coraz częściej brakuje jej motywacji i nie wie, co przyniesie przyszłość. W ubiegłym tygodniu oficjalnie ogłosiła przejście na sportową emeryturę, a głos w tej sprawie zabrał jej trener. Peter von Allmen przyznał dla norweskich mediów, że jednym z powodów końca kariery jego podopiecznej są ponowne starty w Pucharze Świata  Therese Johaug. – Powrót Johaug do sportu zmienił charakter wyścigu. W trakcie zawodów zawsze jest bardzo szybka. Taki obrót sytuacji, który wpływa na całe środowisko biegowe, nie odpowiada Nathalie – powiedział. 

Na słowa trenera Von Siebenthal odpowiedziała dziesięciokrotna mistrzyni świata. Johaug uważa, że zakończenie startów przez Szwajcarkę jest smutne, ale przy tym nie może nic na to poradzić. – Przykro mi to słyszeć, że skończyła karierę, ale ja muszę skupić się na treningu. To nie jest coś, co mogę “kontrolować” – nie jestem w stanie przestać biegać szybko i ćwiczyć mniej, ponieważ czuję dużą motywację – rzekła.

źródło: svt.se

 

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.