Vlhova zdeklasowała rywalki podczas zawodów w Finlandii

Photo by: JAN M LUNDAHL / Are2019.com

W najbliższy weekend alpejski Puchar Świata kobiet rozpocznie się na dobre. W fińskim Levi rozegrane zostaną pierwsze slalomy tej zimy. Niektóre zawodniczki miały jednak okazję testować swoje przygotowanie w tej konkurencji w minioną sobotę i niedzielę. W niezbyt mocno obsadzonych zawodach w Suomu dwukrotnie najlepsza była Petra Vlhova.

Photo by: JAN M LUNDAHL / Are2019.com

Słowaczka była największą gwiazdą weekendowych zawodów w Finlandii. To też nie mogła sobie pozwolić na porażkę. Najlepsza slalomistka Pucharu Świata minionej zimy w sobotę lepsza była od Adriany Jelinkovej. Holenderka straciła jednak do niej 4,57 sek. Na trzeciej lokacie zmagania zakończyła Niemka Puline Fischer. Jej czas był jednak gorszy od Vlhovej 5,59. Ta zawodniczka jednak nie ma na koncie jeszcze choćby jednego startu w Pucharze Świata.

W niedzielnym slalomie na podium ponownie stanęły Vlhova i Fischer. Druga tym razem była jednak reprezentantka gospodarzy. Julia Toiviainen straciła do Petry więcej niż dnia poprzedniego Jelinkova bowiem 5,54 sek. Wspomniana Holenderka nie ukończyła drugiego przejazdu. Pauline zaś gorsza od Vlhovej była o 5,80 sek.

Pełne wyniki

Petra Vlhova przetestowała zatem swoje możliwości przed nadchodzącymi zmaganiami najwyższej rangi. W sobotę i niedzielę w fińskim Levi pierwsze slalomy tego sezonu.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj