Visma Ski Classics: Justyna Kowalczyk na podium Biegu Cesarza Maksymiliana, triumf Britty Johansson Norgren

fot. Irek Trawka

Justyna Kowalczyk finiszowała na trzecim miejscu w biegu z cyklu Visma Ski Classics – Kaiser Maimilian Lauf (Bieg Cesarza Maksymiliana). Polka przegrała tylko z Norweżką Astrid Oeyre Slind i najlepszą dziś Szwedką Brittą Johansson Norgren. Dla Kowalczyk to drugi w tym sezonie start w maratonie narciarskim i drugie podium.

Rywalizacja w Biegu Cesarza Maksymiliana w Seefeld planowo miała liczyć 60 kilometrów, ale intensywne opady śniegu zmusiły organizatorów do skrócenia trasy do 40 kilometrów. Polka od początku biegu utrzymywała się w czołówce, biegnąc wspólnie z Johansson Norgren i Astrid Oeyre Slind. Norweżka i Szwedka oderwały się od biegaczki z Kasiny Wielkiej mniej więcej w połowie dystansu i powiększały swój zapas czasowy nad reprezentantką Polski. Na 21 kilometrze ich przewaga nad Justyną Kowalczyk wynosiła niespełna dziesięć sekund, a na kolejnym punkcie pomiaru (24,4 km) już niemal minutę.

Walkę o zwycięstwo stoczyły Astrid Oeyre Slind i Britta Johansson Norgren. Początkowo w lepszej sytuacji była Norweżka, ale na płaskich odcinkach swoją siłę pokazywała reprezentantka Szwecji, która pokonywała trasę bezkrokiem. 35-latka specjalizująca się w maratonach narciarskich na ostatnich kilometrach była dużo mocniejsza od biegaczki z Norwegii i dzięki temu odniosła szesnaste w karierze zwycięstwo w cyklu Visma Ski Classics. Slind straciła do Norgren 27 sekund. Trzecia na mecie była Justyna Kowalczyk, która ze Szwedką przegrała o minutę i 20 sekund. Na czwartym miejscu finiszowała Sofie Elebro, piąta była Katerina Smutna, a szósta Kari Vikhagen Gjeitnes.

Kolejny bieg z cyklu Visma Ski Classics – La Diagonela – odbędzie się 19 stycznia w szwajcarskim Zuoz.

Wyniki

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.